Gülüş Tasarımı

Estetik diş hekimliği denilince akla gelen ilk kavramlardan biridir.

Çeşitli nedenlerle estetik açıdan görünümü bozulan

dişler ve diş etlerinin hastaların yüz şekilleri ve gereksinimleri de göz önünde bulundurularak olabildiğince doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulması işlemidir. Multidisipliner bir yaklaşım olan gülüş tasarımı, birçok işlemin bir arada uygulanmasıyla gerçekleştirilmektedir.

Öncelikle var olan çürük dişler ve diş eti hastalıkları

tedavi edilir ve diş temizleme işlemleri uygulanır. Sonrasında ise hastaların ihtiyaçlarına göre işlemler belirlenir. Bu işlemler genellikle diş eti estetiği (gingivektomi) girişimleri, diş beyazlatma (bleaching) yöntemleri, diş eksikliklerinin implant ve protez uygulamalarıyla telafi edilmesi, porselen lamineler ve kaplamalar, zirkonyum kaplamalar ve ortodontik tedaviler (tel tedavisi) olarak sayılabilir.

Bu adımlardan sonra dişlerde var olan görsel ve biçimsel bozukluklar

kimi zaman estetik kompozit dolgular, botoks uygulamaları vb. aracılığıyla giderilir. Bütün bu diş eti ve diş uygulamaları esnasında ve provalarda dudak şekli ve konturu da göz önünde bulundurulur ve hedeflenen tasarıma son hali verilir. Kimi zaman gülüş tasarımı sırasında medikal estetik uygulamalardan da yararlanılır. Dudak ve yüz bölgelerine yapılan dermal dolgu vb. uygulamalarla gülüş daha ön plana çıkarılabilir.

Şimdi diğer hizmetlerimizi inceleyebilir, bizi arayabilir ya da mesajınızı gönderebilirsiniz.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurun.