İmplant Tedavisi

İmplant, eksik dişlerin tedavisinde kullanılan ve çene kemiğinin içine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalardır.

Diş protezi, bu vidaların üzerine yerleştirilir.

İmplant tedavisinin diğer tedavilere göre avantajı, komşu dişlere zarar verilmemesidir. Yani komşu dişlerin kesilmesi veya düzeltilmesi gerekmez. İmplant, diş kökü görevi görür ve doğal diş gibi rahatlıkla yemek yiyebilir, konuşabilir ve gülebilirsiniz. Bu tedavi çene ve yüz gelişimini tamamlamış 18 yaş üstü bireylere uygulanabilir. 

Önce çene yapısının implanta uygunluğu tespit edilir.

Bu tespit, farklı sayılardaki röntgenlerle yapılır. Şeker hastalarında tedaviden önce hastalığın düzene girmiş olması gerekir. Kan sulandırıcı ilaç kullananlarda tedaviden önce ilaçlar kesilir. Kemik erimesi olanlar uygun tedavi aldıktan sonra implant tedavisi görebilirler.

Çene kemiklerinin ve kalan dişlerin detaylı ölçüleri alınır.

Dental implantların yerleştirilmesi için iki seçenek vardır. Tek aşamalı işlemde implant yerleştirildikten sonra geçici başlık takılır. İki aşamalı işlemde ise dental implant takıldıktan sonra üzeri diş eti ile kapatılır ve iyileşmeye bırakılır. Protez başlıklar daha sonra takılır. Her iki durumda da geçici bir köprü yerleştirilir ve alt çene için 3 ay, üst çene için 6 ay iyileşme süreci beklenir. Bazen dental implantların üzerine yeni yapılan dişler hemen takılabilir. Dental implantla hasta güvenle gülebilir ve yemek yiyebilir.

Şimdi diğer hizmetlerimizi inceleyebilir, bizi arayabilir ya da mesajınızı gönderebilirsiniz.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurun.